Свято – “Чути серцем” нам 5 років

gpq761C-BbU4 листопада стіни галереї «Соборна» ледве стримували потоки радості та буяння фарб. Справа в тому, що в духовно-просвітницікому центрі УПЦ відбулося важливе свято, а точніше ювілей: недільній школі для дітей з вадами слуху та мовлення «Чути серцем» виповнилося 5 років. О 19 вечора до гостинно відкритих дверей галереї потягнулася черга щасливих і красивих людей – нечуючих та слабочуючих гостей свята. Всі вони прийшли розділити радість події з організаторами школи, викладачами й волонтерами.
IMG_9902З нагоди річниці було організовано урочисту концертну програму з фуршетом та виступами молодих нечуючих виконавців і учнів курсів жестової мови. На святі не було жодної людини, яка б не посміхалася й не раділа. А для радості є вагомий привід: школа «Чути серцем» не має аналогів у країні, і те, що протягом 5 років сюди приходить все більше учнів, говорить про надзвичайну важливість такого проекту для нашого міста. Тут працюють люди з великими та чуйними серцями, до того ж надзвичайно віддані своїй роботі. Більш доречним тут буде слово не «робота», а «служіння». Тут кожен несе свою місію, причому намагається викладатися на всі сто.
За 5 років школа накопичила неабиякий досвід – такий висновок зробили гості, переглянувши фотоісторію «Чути серцем» на великому екрані. «Чути серцем» не робить різниці між маленькими та дорослими учнями – до кожного тут знаходять індивідуальний підхід. Можливо, саме тому організатори проекту пішли далі та разом із партнерами з Вознесенської єпархії втілили у життя принципово новий проект для нечуючих – перший Всеукраїнський фестиваль православної нечуючої молоді «Первомайские встречи», чим заповнили порожнечу культурної та міжособистісної складової, яка на жаль присутня у житті нечуючих молодих людей України.
Дуже приємно було послухати привітання від партнерів з Вознесенської єпархії, з благословення Преосвященнішого єпископа Вознесенського і Первомайського Олексія,  на заході виступав завідувач канцелярією Сазонов І.О. 4
Жодне свято не обійдеться без сюрпризів та приємностей; родзинкою ювілею «Чути серцем» став справжній художній вернісаж. Шановній публіці презентували виставку картин одразу трьох талановитих нечуючих художниць: наразі стіни галереї «Соборна» прикрашають казкові й яскраві полотна Галини Інгули, виразні й філософські картини Євгенії Коляденко та надзвичайно тендітні й ніжні сюжети наймолодшої майстрині Аліни Дудник. Дівчат на сцені зустрічали гучними оплесками. Кожна художниця привітала школу «Чути серцем», а лишала сцену із врученою владикою Варсонофієм подякою.IMG_9855
Атмосфера свята була насправді світлою, доброзичливою і яскравою. Звичайно, настрій задавали картини, а також нарядне вбрання всіх, хто прийшов. Родзинкою вечора можна назвати музичні виступи: гарну ліричну пісню заспівала справжня зірка Надія Бондарук спільно із Нікою Прохорчук, яка дуже артистично супроводжувала слова пісні жестовою мовою. Чуючі гости отримали задоволення від звучання гітарного акомпанементу авторства Владлена Томішалевича.gJHL_mHACEc
Музичний блок святкової програми продовжився зворушливим виступом юної Марії Соколенко, яка виконала жестами пісню «МИР». Варто сказати, що багато хто витирав сльози, розчулившись від цієї композиції, Машиного виконання та відеоряду на екрані.IMG_9929
Далі було вітання директора галереї «Соборна» Ксенії Вікторівни Зозулі, яка, щоб показати глядачам масштабність свята, запросила на сцену одразу всіх причетних до школи «Чути серцем»: волонтерів, викладачів і семінаристів ледь вмістила чимала сцена галереї. IMG_9902Важливість проведеної школою роботи особливо відмітив голова парафіяльної ради  єп. Бородянський Варсонофій. Владика дав свої пастирське благословення викладачам та волонтерам школи на подальшу діяльність, сказав надзвичайно теплі й вручив почесні грамоти. Вітальне слово тримав і духівник православної общини нечуючих Київа прот. Григорій Крижановський. Із притаманним йому гумором отець Григорій він навмисно зменшував важливість своєї роботи у проекті «Чути серцем».0OHYdhcbCiU
На завершення урочистої програми ведучі свята – куратор «Чути серцем» Анна Блощинська та Олена Полякова запросили гостей свята до приємного спілкування на фуршеті. У розпорядженні присутніх була надзвичайно святково оформлена фотозона, де професійний фотограф Макс Омельяненко http://vk.com/m.omelianenko робив пам’ятні знімки для усіх бажаючих.
Було багато посмішок, активне спілкування, надихаючі картини, талановиті виступи, нові друзі… А що ще треба для святкування такого важливого ювілею?
Нам залишається лише привітати недільну школу «Чути серцем», побажати їй подальшого зростання й розвитку. А через 5 років знову зустрітися й підвести підсумки.

автор Олена Полякова